Turniej wędkarski w Staszowie. Mierzyło się 13 młodych zawodników. Zobacz zdjęcia

Maciej Barwinek
Młodzi wędkarze otrzymali nagrody od burmistrza Staszowa dr Leszka Kopcia i Jacka Miodyńskiego, prezesa zarządu Koła PZW w Staszowie „Nad Czarną”. UMiG Staszów
W sobotę, 4 czerwca, na Zalewie nad Czarną odbyły się Zawody Wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. Turniej został zorganizowany przez Zarząd Koła PZW „Nad Czarną” oraz Urząd Miasta i Gminy w Staszowie.

Młodzi wędkarze łowili w Staszowie

W zawodach zmierzyło się ze sobą trzynastu młodych wędkarzy, z czego najmłodszy z nich miał 7 lat, a najstarszy 16. W Turnieju z okazji Dnia Dziecka pierwsze miejsce zajął Szymon Słowik z liczbą punktów 3160. Drugie miejsce przypadło Michałowi Adamczykowi, który zdobył 2020 punktów. Na trzecim miejscu podium, z liczbą punktów 2010, stanął Bartosz Żelazko. Na dalszych miejscach znaleźli się kolejno Piotr Czerna, Kamil Wawrzkiewicz, Mateusz Suchojad, Wojciech Suchojad, Filip Szewczyk, Aleks Dziewięcki, Kacper Dywan, Jan Bednarski, Orest Przetak oraz Robert Lenartowicz. Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom nagrody i upominki wręczyli dr Leszek Kopeć, burmistrz miasta i gminy Staszów oraz Jacek Miodyński, Prezes Zarzadu Koła PZW w Staszowie „Nad Czarną”. Podczas zawodów wręczono również nagrodę specjalną dla Piotra Czerny za największą rybę. Pamiątkowy puchar otrzymał także najmłodszy uczestnik zawodów – siedmioletni Orest Przetak.

Włodarz podziękował uczestnikom za udział i zaangażowanie w turnieju. Zawody Wędkarskie z okazji Dnia Dziecka zostały zorganizowane przez Zarząd Koła PZW „Nad Czarną” oraz Urząd Miasta i Gminy w Staszowie.