Święto Policji w Staszowie. 43 funkcjonariuszy dostało awanse! [ZDJĘCIA]

Jan Mazanka
Komendant powiatowy policji w Staszowie inspektor Leszek Dębowski wita się z policjantami.
Komendant powiatowy policji w Staszowie inspektor Leszek Dębowski wita się z policjantami. Jan Mazanka
W czwartek, 22 lipca w Komendzie Powiatowej Policji w Staszowie odbyły się uroczystości z okazji Święta Policji. Rozpoczęto od złożenia przez zastępcę naczelnika Wydziału Prewencji komisarza Tomasza Siudę, meldunku komendantowi powiatowemu policji w Staszowie inspektorowi Leszkowi Dębowskiemu.

Jak każdego roku, "Święto Policji" było okazją do wręczenia nominacji na wyższe stopnie policyjne, które otrzymało 43 funkcjonariuszy. Nominacje wręczyli: komendant powiatowy policji w Staszowie inspektor Leszek Dębowski, zastępca komendanta komisarz Jacek Rozczypała i starosta staszowski Józef Żółciak.

Następnie 9 funkcjonariuszy w stanie spoczynku uhonorowano medalami 30-lecia powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. Medale wręczyli: przewodniczący Związków Zawodowych Policjantów Województwa Świętokrzyskiego Jerzy Kaniewski i komendant powiatowy inspektr Leszek Dębowski.

Podziękowania i gratulacje policjantom powiatu staszowskiego rozpoczęto od odczytania listu okolicznościowego od komendanta wojewódzkiego policji nadinspektora doktora Jarosława Kalety. W imieniu władz powiatu staszowskiego, a także burmistrzów i wójtów ziemi staszowskiej, wyrazy podziękowania i wdzięczności za wzorową służbę i współpracę na rzecz realizacji inicjatyw służących poprawie bezpieczeństwa, przekazał starosta staszowski Józef Żółciak. Życzenia i gratulacje złożył także przewodniczący Zarządu Terenowego Emerytów i Rencistów związku Policjantów w Staszowie Henryk Makuch. List z życzeniami i podziękowaniami od komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie starszego brygadiera Rafała Gajewicza, odczytał dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej starszy kapitan Grzegorz Stawiarz. W imieniu awansowanych i wyróżnionych policjantów podziękował naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkomisarz Paweł Skrzypek.

Uroczystości podsumował komendant powiatowy policji w Staszowie inspektor Leszek Dębowski, serdecznie dziękując podkomendnym za zaangażowanie i poświęcenie w pełnieniu służby, przekazując także wyrazy uszanowania i najlepsze życzenia rodzinom policjantów.

Komendant Leszek Dębowski skierował także podziękowania za całoroczną współpracę, pod adresem: starosty staszowskiego Józefa Żółciaka, przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego Policjantów Jerzego Kaniewskiego, zastępcy prokuratora Prokuratury Rejonowej w Staszowie Ewy Wielgus-Wąs i komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie starszego brygadiera Rafała Gajewicza.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie