Zapaśnicy Czarnych Połaniec wywalczyli dwa medale

Dorota Kułaga
Weronika Kapinos zdobyła brązowy medal w kategorii 48 kilogramów, Adrian Nawrot ze Staszowa też wywalczył „brąz”. Archiwum prywatne
Na matach klubu Cement Gryf Chełm odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek w zapasach oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w stylu klasycznym.

W turnieju wzięło udział prawie 250 zawodniczek i zawodników z regionu C - województwa lubelskie, łódzkie, podkarpackie i świętokrzyskie. MKS Czarni Połaniec wystawili 5-osobową ekipę, która drużynowo zajęła 14. lokatę wśród 30 rywalizujących klubów.

Indywidualnie najlepiej spisała się Weronika Kapinos, która zdobyła brązowy medal, podobnie jak przed rokiem w Połańcu. Rywalizowała w kategorii do 48 kilogramów. Pozostałe zawodniczki po wyrównanych walkach „otarły się” o medal, plasując się na następujących miejscach: Wiktoria Siemek - 5. w kategorii do 40 kilogramów, Oliwia Szewczyk - 9. w kategorii do 52 kilogramów, Anna Pietuch - 9. w kategorii do 67 kilogramów.

W stylu klasycznym bardzo dobrze wypadł Adrian Nawrot z Centrum Staszów, który wywalczył brązowy medal w kategorii do 73 kilogramów.

Zapaśnicy Czarnych Połaniec startowali też ostatnio na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Zamościu. W kategorii 60 kilogramów rywalizowała Aleksandra Kazberuk - zajęła piąte miejsce. Na tej samej pozycji sklasyfikowany został Krzysztof Bąk w kategorii 65 kilogramów.

- Zawodnicy z Połańca pokazali się z dobrej strony, byli blisko miejsc na podium - powiedział Czesław Zaborski, ceniony trener zapasów.