Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Staszowie wybudują 28 nowych mieszkań. Gdzie staną?

OPRAC.:
Maciej Barwinek
Maciej Barwinek
Na podpisaniu umów w Jędrzejowie obecny był burmistrz Staszowa - Leszek Kopeć
Na podpisaniu umów w Jędrzejowie obecny był burmistrz Staszowa - Leszek Kopeć UMiG Staszów
28 nowych mieszkań czynszowych z możliwością dojścia do własności powstanie w Staszowie. W poniedziałek 3 kwietnia w budynku Centrum Kultury w Jędrzejowie, przedstawiciele spółki Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej SMS z podpisali umowę z wykonawcami na realizację budowy.

Nowe mieszkania staną w Staszowie

W Jędrzejowie podpisano umowę z wykonawcą, na budowę mieszkań w siedmiu gminach. Jedną z nich była gmina Staszów. Wykonawcą zadania została firma Tigma-Bud z Jędrzejowa. Program zakłada budowę mieszkań pod wynajem lub wynajem z opcją wykupienia. Nowe mieszkania mają być przystępne cenowo i dawać nowe możliwości osobom, które nie mogą lub nie chcą zaciągać kredytu mieszkaniowego w banku, a nie kwalifikują się by skorzystać z mieszkań socjalnych. Najemcy mieszkań, które powstaną na terenie Staszowa będą płacić podwyższony czynsz przez okres kilkunastu lat, po upływie którego staną się ich pełnoprawnymi właścicielami. Mieszkania mogą być dostępne dla lokatorów już w ciągu najbliższych 3 lat. W Staszowie nowoczesne lokale powstaną przy ulicy Mickiewicza.

Jak powiedział burmistrz Leszek Kopeć, w miarę wzrostu zapotrzebowania, gmina może dysponować terenem, na którym mogłyby powstać kolejne lokale w ramach SIM SMS.

W naszym mieście bardzo trudno jest wynająć mieszkanie, a chętnych nie brakuje. Zapotrzebowanie jest naprawdę ogromne. Wiemy też, że bogatsza oferta lokalowa to najlepszy sposób, by zatrzymać młodych ludzi w naszym regionie

– podkreśla burmistrz Leszek Kopeć.

Inwestycja zostanie wykonana w trybie zaprojektuj i zbuduj. Inicjatorem powstania, drugiego w Polsce, SIM-u w województwie świętokrzyskim był Michał Cieślak, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Podpisanie umowy to dla nas przełomowa chwila, bo w wielu samorządach, nie z ich winy, od niemal 30 lat nie powstały żadne mieszkania na wynajem, czyli tak zwane mieszkania czynszowe. Najemcy budowanych przez nas mieszkań po 15 latach będą ich właścicielami

- powiedział Przemysław Cielecki prezes Zarządu spółki SIM SMS.

Na spotkaniu obecny był poseł Michał Cieślak.

Byliśmy dziś świadkami bardzo ważnego wydarzenia dla województwa świętokrzyskiego. SIM SMS jest drugą spółką, którą udało mi się uruchomić w naszym kraju. Pierwszą była Stalowa Wola

- powiedział poseł.

-Rozwój mieszkalnictwa to główny element, który pozwala zatrzymać w regionie młodych ludzi. Nowoczesne lokale, skonstruowane na potrzeby obecnych czasów, a do tego możliwość spłaty danego mieszkania już w niewielkim czynszu pozwoli najemcom na dojście do pełniej własności nieruchomości. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia młodych rodzin oraz osób, które wiążą swoje nadzieję i przyszłość zawodową właśnie ze Staszowem. Jestem zadowolony, że po wielu miesiącach ciężkiej pracy udało się podpisać umowy na wybudowanie mieszkań - dodał Michał Cieślak.

Inwestycja spółki realizowana jest przy udziale Krajowego Zasobu Nieruchomości, który reprezentuje Skarb Państwa, a środki na inwestycję pochodzą między innymi z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

od 7 lat
Wideo

Jak działają oszuści 1 - fałszywy SMS

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na staszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto