Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uczniowie ze staszowskiego "Wyszyna" upamiętnili powstanie w warszawskim getcie. Zobacz zdjęcia

Iwona Poziomek
Uczniowie staszowskiego liceum wzięli udział w akcji "Żonkile"
Uczniowie staszowskiego liceum wzięli udział w akcji "Żonkile" Iwona Poziomek
Liceum Ogólnokształcące imienia księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego w Staszowie kolejny raz włączyło się ogólnopolskiej akcji "Żonkile" mającej na celu upamiętnienie powstania w getcie warszawskim.

W Staszowskim "Wyszynie" pamiętali o powstaniu

Tegoroczna akcja skupiła się wokół motywu miłości w getcie warszawskim na podstawie reportażu Anny Bikont „Miłość w getcie. Irena Sendlerowa i Adam Celnikier”. Muzeum Historii Żydów Polskich opracowało niezwykły scenariusz lekcji, który został zmodyfikowany i wykorzystany podczas zajęć z uczniami klasy IIC. W tym roku został on dodatkowo wzbogacony o biografię Ireny Sendlerowej oraz dodatkowe słownictwo dotyczące II wojny światowej w języku angielskim. Uczniowie w czasie zajęć mogli poznać najważniejsze daty dotyczące historii getta warszawskiego oraz pogłębić wiedzę dotyczącą Ireny Sendlerowej w języku polskim oraz angielskim. Lekcja składała się z czterech modułów: wprowadzenia informacji na temat rocznicy powstania w getcie warszawskim oraz Akcji Żonkile, lektury biografii Ireny Sendlerowej w języku angielskim oraz zapoznanie z dodatkowym słownictwem dotyczącym II wojny światowej, lektury reportażu „Miłość w getcie. Irena Sendlerowa i Adam Celnikier” Anny Bikont oraz zapoznanie uczniów z zabiegami autorskimi zastosowanymi w tekście, refleksji na temat informacji poznanych w czasie zajęć, kontekstu historycznego oraz znaczenia słowa „miłość” w czasie zagłady.

Zajęcia zostały przygotowane oraz przeprowadzone przez Małgorzatę Halotę oraz Iwonę Poziomek w obecności dyrektor Anny Karasińskiej. Prace plastyczne, które zostały wykorzystane w trakcie zajęć zostały wykonane przez ucznia klasy IIC, Jana Szostaka. Młodzież chętnie wzięła udział w zajęciach.

- W czasie zajęć bardzo podobała mi się ciekawa biografia Ireny Sendlerowej w języku angielskim. Dzięki niej mogłam poszerzyć swoje słownictwo oraz dowiedzieć się czegoś więcej o organizacji „Żegota”, która ratowała dzieci w czasie zagłady. Ciekawostką było to, że dzieci ukrywane były w workach na ziemiaki czy pod siedzeniami samochodów - powiedziała jedna z uczennic.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na staszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto