Staszowianie pobiegli dla swojego patrona - świętego Jana Pawła II (NOWE ZDJĘCIA)

Maciej Barwinek
"Bieg Papieski" był jednym z wydarzeń towarzyszących uroczystością nadania patronatu nad Staszowem świętemu Janowi Pawłowi II. Uczestnicy zmierzyli się między innymi na 10-kilometrowej trasie oraz w nordic walkingu. Poniżej prezentujemy wyniki.

Trasa Biegu Papieskiego prowadziła przez staszowskie ulice. Biegacze wystartowali z parkingu przy ulicy Mickiewicza, a następnie pobiegli ulicą Łącznik, Jarosława Dąbrowskiego, Topolową, 11-go Listopada, Solidarności, Kolejową oraz ponownie Mickiewicza. Uczestnicy biegu mieli do wykonania dwie pętle trasy. Jednocześnie z biegaczami wystartował marsz nordic walking, tutaj trasa wynosiła 5 km.

Pierwsze miejsce w Biegu Papieskim w kategorii kobiet zajęła Sabina Jarząbek, na drugim uplasowała się Olesia Didovodiuk, zaś trzecie przypadło Julii Szydłowskiej. Wśród mężczyzn najlepszym okazał się być Andrzej Starżyński, na drugim miejscu podium uplasował się Dariusz Gardyński, zaś brązowy medal otrzymał Marcin Szewczyk. Organizatorzy biegu przewidzieli także nagrodę dla najlepszego staszowianina oraz najlepszej staszowianki. Tytuły przypadły Arturowi Misterkiewiczowi oraz Wioletcie Jaworskiej.

W nordic walkingu wśród mężczyzn zwyciężył Kacper Słomka, tuż za nim był Dariusz Kubalski, zaś na trzecim miejscu znalazł się Piotr Kubalski. W kategorii kobiecej nagrodę główną zdobyła Agnieszka Cecelon, drugie miejsce zajęła Magdalena Malec, a trzecie Maria Zaborowska. Biegowi głównemu towarzyszyły również zawody dla dzieci i młodzieży na dystansach 400, 600 i 800 metrów.

Wyniki poszczególnych kategorii prezentują się następująco:

Klasy IV – VI chłopcy

• I miejsce – Oskar Nowicki (PSP nr 1)
  • II miejsce – Filip Szewczyk (PSP nr 2)
  • III miejsce – Michał Drzymalski (PSP nr 2)

Klasy IV – VI dziewczęta

• I miejsce – Maja Dziarmakowska (PSP nr 2)
  • II miejsce – Wanessa Bystrzanowska (PSP Koniemłoty)
  • III miejsce – Weronika Wach (PSP nr 2)

Klasy VII – VIII chłopcy

• I miejsce - Leon Pruś (PSP nr 2)
  • II miejsce – Michał Królczyk (PSP nr 1)
  • III miejsce - Filip- Pierściński (PSP Mostki)

Klasy VII – VIII dziewczęta

• I miejsce – Anna Bugaj (PSP Kurozwęki)
  • II miejsce – Natalia Jońca (PSP Wiązownica)
  • III miejsce – Weronika Banaś (PSP nr 3)

Szkoły średnie dziewczęta

• I miejsce – Błach Natalia (ZSE)
  • II miejsce – Oliwia Pęksyk (ZSE)
  • III miejsce – Amelia Sztuk (ZSE)
  • III miejsce – Kamila Trądowiecka (LO im. Wyszyńskiego)

Szkoły średnie chłopcy

• I miejsce - Mateusz Bugaj (ZS im. Stanisława Staszica)

Organizatorami Biegu Papieskiego był: Urząd Miasta i Gminy Staszów, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Staszowie oraz Stowarzyszenie SIGMA Staszów. Sponsorem wydarzenia była ENEA Elektrownia Połaniec S.A.