Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Piękna uroczystość w Staszowie. Ślubowali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego imienia Stefana Wyszyńskiego (ZDJĘCIA)

Maciej Barwinek
Uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego imienia Kardynała Wyszyńskiego w Staszowie ślubowali między innymi osiągać jak najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu, strzec honoru szkoły oraz z dumą i powagą nosić mundur
Uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego imienia Kardynała Wyszyńskiego w Staszowie ślubowali między innymi osiągać jak najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu, strzec honoru szkoły oraz z dumą i powagą nosić mundur
14 listopada w Liceum Ogólnokształcącym imienia księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego w Staszowie odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Tradycyjne uroczystość była połączona z obchodami Narodowego Święta Niepodległości, a w hali pojawili się wyjątkowi goście.

Uroczystość rozpoczęła się od wystąpienia dyrektor Anny Karasińskiej, która podkreśliła rangę i znaczenie wydarzenia, jakim jest ślubowanie w szkole ze 100- letnią tradycją. - Ślubowanie w 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości jest naszą patriotyczną manifestacją i powoduje niezapomnianą podniosłość tego aktu - powiedziała dyrektor. Podczas ślubowania uczniowie przyrzekali osiągać jak najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu, strzec honoru szkoły, z dumą i powagą nosić mundur oraz pamiętać o dziedzictwie patrona szkoły księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Pamiątkowym Medalem 100 – lecia Liceum zostali odznaczeni: starosta staszowski Józef Żółciak, wiceburmistrz Staszowa Ewa Kondek oraz Zdzisław Gęca, członek Młodego Wojska Polskiego. Okolicznościowym grawertonem za współpracę i trud włożony w patriotyczne wychowanie młodego pokolenia uhonorowany został podpułkownik Artur Gołębiewski. Następnie przyszedł czas na spektakl pod tytułem „Niech nasza Polska wśród narodu stanie. Dzielna i mądra, jednością złączona”, który wystawił zespół teatralno – wokalny składający się z uczniów liceum. Wzruszające przedstawienie wyreżyserowała wicedyrektor szkoły Aniceta Wójcik, a oprawę muzyczna przygotował pan Maciej Jońca. Podsumowaniem uroczystości była dyskusja na temat „Czy Polacy mogą się wybić na niepodległość?” poprowadzona przez nauczycieli historii: Paulinę Mielnik i Mariusza Brudka.

W uroczystościach wzięli udział starosta staszowski Józef Żółciak, burmistrz Staszowa Leszek Kopeć, wiceburmistrz Staszowa Ewa Kondek, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Sandomierzu podpułkownik Artur Gołębiewski, Komendant Powiatowy Policji w Staszowie inspektor Leszek Dębowski, proboszcz parafii pod wezwaniem świętego Bartłomieja ksiądz Szczepan Janas, Józef Małobęcki – lider Staszowskiej „Solidarności” i były internowany członek Krajowej Komisji Regionu Ziemia Sandomierska oraz kombatanci członkowie Młodego Wojska Polskiego.

POLECAMY: EDUKACJA

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na staszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto