Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kolejne serce na nakrętki i punkt elektroodpadów pojawiły się w Staszowie

Serce na nakrętki i Miejski Punkt Elektroodpadów pojawiły się na ulicy Koszarowej
Serce na nakrętki i Miejski Punkt Elektroodpadów pojawiły się na ulicy Koszarowej UMiG Staszów
Kolejny Miejski Punkt Elektroodpadów oraz czerwone serce na nakrętki stanęły w Staszowie. Tym razem umieszczono je przy ulicy Koszarowej, tuż obok Stadionu Miejskiego. To już 3 takie miejsce w mieście, w którym można pozbyć się starych baterii, przepalonych żarówek lub drobnej elektroniki. Dodatkowo, wrzucając plastikowe nakrętki do metalowego pojemnika, wspieramy akcje charytatywne.

W Staszowie znajdowały się dotychczas dwa Miejskie Punkty Elektroodpadów oraz metalowe pojemniki w kształcie serc. Pierwsze przy skrzyżowaniu ulic Adama Mickiewicza oraz Konstytucji 3 Maja, a drugie przy ulicy Jana Pawła II, obok Parku Miejskiego imienia Adama Bienia.

W Miejskich Punktach Elektroodpadów można umieszczać drobną elektronikę, baterie, żarówki, płyty CD, tonery kasety VHS, a także stare telefony komórkowe.

Punkty tego typu to odpowiedź na wyzwanie, jakim jest edukacja społeczeństwa w zakresie segregacji odpadów niebezpiecznych. Miejskie Punkty Elektroodpadów wyposażone są w 7 specjalnych tub. Każda z nich posiada otwór wrzutowy w odpowiednim kształcie i z odpowiednim symbolem. Urządzenia zbudowane są w taki sposób, aby odpady nie zagrażały środowisku. Tuba przeznaczona do wrzucania zużytych żarówek wypełniona jest specjalnym materiałem zapobiegającym ich potłuczeniu.

Elektrośmieci są niebezpieczne dla środowiska, ponieważ zawierają liczne substancje szkodliwe oraz trujące. Kolejne, nowo zamontowane urządzenie, pozwoli na właściwą utylizację drobnych elektroodpadów.

Tuż obok nowego Miejskiego Punktu Elektroodpadów zlokalizowanego przy ulicy Koszarowej pojawiło się również metalowe serce na plastikowe zakrętki. Dwa pozostałe, znajdujące się w Staszowie, zapełniają się w błyskawicznym tempie. Każdy mieszkaniec miasta i okolic może wrzucić do serca nakrętki, a tym samym pomóc potrzebującym. Do specjalnie przygotowanych metalowych konstrukcji można wrzucać wszelkiego rodzaju plastikowe nakrętki- ważnym jest, aby nie zapełniać pojemników innymi odpadami. Plastik z nakrętek to doskonały materiał na surowiec wtórny.

- Jako samorząd podejmujemy szereg działań proekologicznych. Ale najważniejszym jest to, abyśmy wspólnie dbali o środowisko, w którym żyjemy. Zachęcam do korzystania z Miejskich Punktów Elektroodpadów, zlokalizowanych z różnych częściach miasta. Punkty ułatwiają nam wszystkim poprawne gospodarowanie elektrośmieciami, które jest niezwykle ważne – podkreśla Leszek Kopeć, burmistrz Staszowa. - Pamiętajmy również, że warto zbierać plastikowe nakrętki, które są znakomitym surowcem wtórnym. Każda, nawet najmniejsza nakrętka, to pomoc potrzebującym. Warto włączyć się w akcję i pomagać – dodaje włodarz.

Już od lat zbiórki plastikowych nakrętek są jedną z najbardziej popularnych form towarzyszącym wielu akcjom charytatywnym. Zbierane są praktycznie wszędzie, w szkołach, przedszkolach czy miejscach pracy. Kiedy nagromadzi się ich wystarczająco dużo, trafiają do specjalnego punktu zbiórki, gdzie są przetwarzane, a pieniądze z pozyskanego surowca przekazywane są na różne dobroczynnościowe cele.

Źródło: UMiG Staszów

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na staszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto