Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Grupa Azoty "Siarkopol" wspiera edukację staszowskich licealistów

akr
O tym, jak owocna jest współpraca z Grupą Azoty Siarkopol od października 2015 roku przekonują się uczniowie Liceum Ogólnokształcącego imienia księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego w Staszowie. W ramach współpracy kilka klas uczniów ma możliwość uczestniczenia w kole chemicznym, które działa w ramach projektu „Chemia na nowo”. Uczniowie mają możliwość uczestnictwa w zajęciach także i w bieżącym roku szkolnym.

Projekt finansowany jest przez Grupę Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki „Siarkopol” S. A. w Grzybowie, dzięki czemu możliwe było wyposażenie szkolnej pracowni chemicznej w szkło i sprzęt laboratoryjny, pomoce dydaktyczne, odczynniki oraz podręczniki akademickie i tablice chemiczne. Pracownia została również doposażona w tablicę interaktywną, która pozwala na uatrakcyjnienie zajęć dydaktycznych poprzez wykorzystanie między innymi ćwiczeń interaktywnych i prezentacji multimedialnych.

Autorem programu koła i koordynatorem jego realizacji ze strony Liceum jest nauczyciel chemii Edyta Tomczyk.

Jak mówi autorka programu z zakupionych przez Grupę Azoty Siarkopol podręczników akademickich i zbiorów zadań utworzona została biblioteczka chemiczna, znajdująca się w pracowni chemicznej. Korzystają z niej przede wszystkim uczniowie przygotowujący się do konkursów i olimpiad chemicznych.
- W profesjonalnie wyposażonej pracowni chemicznej uczniowie samodzielnie wykonują doświadczenia, doskonaląc umiejętności posługiwania się sprzętem i szkłem laboratoryjnym, a także rozwiązywania zadań związanych z eksperymentami chemicznymi - mówi pani Edyta Tomczyk.

W zajęciach biorą udział uczniowie klas pierwszych, które w kolejnych latach nauki będą realizować podstawę programową z chemii w zakresie rozszerzonym oraz klas drugich, w których przed­miotem wiodącym, realizowanym w zakresie rozszerzonym jest chemia. Uczniowie klas trzecich w ramach zajęć koła poszerzają swoją wiedzę i umiejętności, przygotowując do konkursów i olimpiad chemicznych. W zajęciach dla klas trzecich uczestniczą również chętni uczniowie z klas młodszych.
- Od drugiego półrocza klasy IB, IC, IIC, IID zyskały po dwie godziny tygodniowo zajęć z chemii, dzięki czemu uczniowie będą mogli poszerzać wiadomości i umiejętności zdobyte na lekcjach oraz rozwiązywać więcej zadań typu maturalnego - mówi nauczycielka Edyta Tomczyk.

Zaznacza ona także, że zajęcia przyczyniają się do odnoszenia sukcesów uczniów w różnych konkursach.
- Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego imienia księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego w Staszowie odnieśli największe sukcesy w eliminacjach etapu powiatowego konkursu Arystoteles Senior. Mamy trzech laureatów. Nagrody pieniężne dla zwycięzców w kategorii chemia ufundowała Grupa Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne „ Siarkopol” w Grzybowie - dodaje nauczycielka.

W konkursie tym pierwsze miejsce zajął Wojciech Kowalski z klasy II C, drugie miejsce Sabina Nadgrodkiewicz z klasy III B, a trzecie Aleksandra Orzechowska z klasy III B. Wszystkich uczniów przygotowywała nauczycielka Edyta Tomczyk.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na staszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto