Uczniowie z powiatu staszowskiego pobiegli w VI Biegu Niepodległości w Staszowie

akr
W czwartek, 9 listopada w parku imienia Adama Bienia w Staszowie odbył się VI Bieg Niepodległości zorganizowany z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości. Uczestniczyło w nim około 250 osób.

Uczestnicy biegu - młodzież szkolna ze Staszowa, Połańca, Koniemłotów, Czajkowa, Kurozwęk i Smerdyny miała do pokonania 800-metrową trasę wyznaczoną ulicami: Wschodnią, Generała Mariana Langiewicza, Spokojną i fragment ulicy Jana Pawła II.

Biegi rozgrywane były w kategoriach dziewcząt i chłopców szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych.

Wśród szkół podstawowych w kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Alicja Arendarska ze Szkoły Podstawowej numer 2 w Staszowie, druga była Magdalena Jacak ze Szkoły Podstawowej w Kurozwękach, a trzecia na metę dobiegła Julia Gruszczyńska, także ze szkoły w Kurozwękach.

QUIZ. Czy dostałbyś się do Policji? Oto prawdziwe pytania z testu MultiSelect

Wśród chłopców ze szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął Michał Sobieniak ze Szkoły Podstawowej numer 1 w Staszowie, drugi był Konrad Niekurzak ze Szkoły Podstawowej numer 3, a trzeci – Patryk Kwasek ze Szkoły Podstawowej w Czajkowie.

W kategorii klas gimnazjalnych wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Kamila Legiecka ze szkoły numer 2 w Staszowie, druga była Julia Przytuła z tej samej szkoły, a trzecia – Anna Boś ze szkoły numer 1 w Staszowie.

Wśród chłopców z klas gimnazjalnych w biegu zwyciężył Dawid Siejka ze szkoły numer 2 w Staszowie, drugi na mecie był Mateusz Podsiedlik z tej samej szkoły, a trzeci – Miłosz Kuca ze szkoły numer 1 w Staszowie.

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne wśród dziewcząt zwyciężyła Gabriela Kazberuk z Zespołu Szkół w Połańcu, druga na mecie była Paulina Musiał z Liceum Ogólnokształcącego imienia księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego w Staszowie, w trzecia – Żaneta Chynek z Zespołu Szkół imienia Stanisława Staszica w Staszowie.

Wśród chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych w biegu pierwsze miejsce zajął Adrian Kapciak z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Staszowie, drugi na mecie był Mateusz Cecelon z Zespołu Szkół imienia Stanisława Staszica w Staszowie, trzecie miejsce zajął Jakub Fudalewski z tej samej szkoły.

Najlepsi otrzymali medale i dyplomy.

Klasyfikacja drużynowa szkół przedstawia się następująco. Wśród Szkół Podstawowych na pierwszym miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa w Kurozwękach, na drugim – Szkoła Podstawowa numer 2 w Staszowie, na trzecim – Szkoła Podstawowa numer 1 w Staszowie, a na czwartym Szkoła Podstawowa numer 3 w Staszowie.

Wśród uczniów klas gimnazjalnych na pierwszej pozycji jest szkoła numer 2 w Staszowie, na drugim – szkoła numer 1 w Staszowie, na trzecim – szkoła w Kurozwękach.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych w klasyfikacji drużynowej na pierwszym miejscu są uczniowie z Zespołu Szkół imienia Stanisława Staszica w Staszowie, na drugim - z Liceum Ogólnokształcącego imienia księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego w Staszowie, na trzecim – z Zespołu Szkół w Połańcu, a na czwartym z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Staszowie.

Organizatorem sportowej akcji był: Powiat Staszowski, Urząd Miasta i Gminy Staszów, Powiatowe i Miejsko – Gminne Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych oraz Uczniowskie Ludowe Kluby Sportowe.

(Źródło:Agencja Informacyjna Polska Press)

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie